AquaTrend

Топ 10 корисних фактів про плавання в басейні!


 

Плавання в басейні — один із найкорисніших і найпопулярніших видів спорту.

 Основними причинами займатися плаванням є:

 

  1. Для опорно-рухової системи.

Людина, занурюючись у воду, відчуває себе на 90% легше. Це дозволяє опорно-руховому апарату розвантажитись, що значно покращує поставу. Тому після травм і при проблемах з хребтом рекомендують займатися саме плаванням.

  1. Для м’язів. 

Плавання, як і біг на лижах, тренує абсолютно всі групи м’язів.

  1. Для схуднення.

Плавання набагато ефективніше різних видів фітнесу в боротьбі із зайвою вагою. Година енергійного плавання може спалювати до 650 калорій, в залежності від стилю та відстані плавання. Плавання спалює більше калорій, ніж ходіння  або катання на велосипедах. 

  1. Проти стресу і для мозку. Плавання допомагає зняти стрес, та рекомендується при терапії неврозів. Вода ніби змиває весь негатив, дарує відчуття свіжості, неймовірної бадьорості і заряджає енергією, налагоджує кровопостачання мозку.
  2. Продовження життя. 

Плавання  у воді температурою +20 градусів, навіть протягом 1 хв, сприятиме підвищенню рівня гемоглобіну в крові. А плавання в холодній воді покращує кровообіг в тканинах організму та сповільнює процес клітинного старіння. 

  1. Для серцево-судинної системи.

Плавання є особливо важливим методом в лікуванні та профілактиці хвороб серцево-судинної системи, таких як гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, атеросклеротичне ураження судин.

  1. Для імунітету, загартовування.  

Під час плавання відбувається тренування та масаж дихальної системи, підвищуються її функціональні показники та опірність організму. Тому цей вид спорту вважається профілактичним методом лікування при захворюваннях бронхолегеневої системи: бронхіті, бронхіальній астмі, ГРВІ, вірусних інфекціях.

  1. Покращення лібідо для чоловіків та жінок. 

Вчені з’ясували, що щоденні навіть 30-хвилинні заняття плаванням підвищують лібідо як у чоловіків, так і у жінок.  

  1. Для новонароджених. 

У новонароджених проявляється рефлекс плавання вже на третьому тижні життя. Доведено, що за допомогою водних процедур немовлята краще та активніше розвиваються, зміцнюється опорно-руховий апарат, розвивається дихальна та серцево-судинна система, зміцнюється імунітет, нормалізується режим сну.

  1. При вагітності.

 Плавання  під час вагітності допомагає дитині правильно розміститися в матці, краще пройти родові шляхи, а жінці – легше впоратися з пологами. Плаваючи вагітні жінки розвантажують свій хребет, на який  протягом вагітності припадає велике навантаження. Також майбутня мама покращить еластичність і пружність своєї шкіри, що в свою чергу є профілактикою розтяжок.

 

Якщо ти займаєшся плаванням, то поєднуєш корисне з приємним. Тож не відмовляй собі у дрібних задоволеннях, особливо, якщо вони покращують твій загальний стан здоров’я та приводять емоційний стан до повної гармонії з навколишнім світом.

Написати 📞 Подзвонити 📞 Подзвонити